Etiketler: "Siyasol"

Bu kadar yeterli, teşekkür ediyoruz
Siyasol

Bu kadar yeterli, teşekkür ediyoruz

Cömert ailesi ile Siyasol ve Gezite editörlerinin açıklamasıdır: Her şeyiyle güzel, soylu ve derslerle dolu bir dayanışmaydı. Herkese ne kadar teşekkür etsek azdır. Dayanışma sürecini sonlandırıyoruz. Bize verdiklerinizi borç sayın.

Bayram şekerleri Gezite ve Siyasol
Siyasol

Bayram şekerleri Gezite ve Siyasol

İkrime’de katledilen Arap Alevi, Filistinli ve Arap Hristiyan çocuklar için bir bayram düşlüyoruz, Kobane’deki çocuğun sınır teli olmaksızın, Suruç’a bayramlaşmaya gidebileceği bir dünya düşlüyoruz. Çocuklar bayram şekeri için kapıyı çaldığında, Hüseyin Üzmez gibilerinin kapıyı açmayacağı bir dünya.

Siyasol’dan Selam!
Siyasol

Siyasol’dan Selam!

Siyasol.org, Hasan Ferit Gedik’imizin devlet destekli çetelerce vurulduğu günün ilk yıl dönümünde “Merhaba” diyor.
Eylül başında bir başka mecrayı gezite.org’u yayına sokmuştuk. Gezite’yi bir gazete gibi düşünürsek, Siyasol‘u bir çevrimiçi sosyalist dergi olarak düşünebiliriz.
Editörlerin daha etkin müdahalesine tabi, daha uzun soluklu yazıların “güncelleme” değil “tahlil etme” kaygısıyla yer alacağı bir yazı mecrası Siyasol. Sait Faik “yazmasaydım deli olacaktım” dediyse bu yalnızca edebi yazın için mi geçerli. Bizim de içimizde kalırsa bizi deli edecek sözlerimiz var.
Bu sözler siyasete dair, siyasetin sol’una dair. İki anadilimizin iki sözünü birleştirirsek, Sîya-sol, “solun gölgesi”nde yürümeye aday. “Karanlığın sonundaki ulu şafağa” doğru giderken engebeli, dolambaçlı ve “sarp kayadan geçen yola” merhaba diyoruz!

@siyasolorg

Yandex.Metrica