Etiketler: "Gezi ruhu"

Bu kadar yeterli, teşekkür ediyoruz
Siyasol

Bu kadar yeterli, teşekkür ediyoruz

Cömert ailesi ile Siyasol ve Gezite editörlerinin açıklamasıdır: Her şeyiyle güzel, soylu ve derslerle dolu bir dayanışmaydı. Herkese ne kadar teşekkür etsek azdır. Dayanışma sürecini sonlandırıyoruz. Bize verdiklerinizi borç sayın.

Cömert ailesi yalnız değildir (Güncellendi)
Siyasol

Cömert ailesi yalnız değildir (Güncellendi)

Katledildi Cömert… Tutuklandı Cömert… İşten atıldı Cömert… Sürgün edildi Cömert…
Cömert ailesine sahip çıkma zamanı

Bir halkı sevmekle başlar her şey
Marksizm-Leninizm / Siyasol / Türkiye Devrimci Hareketi

Bir halkı sevmekle başlar her şey

Bir kez daha başlıyoruz. Sınıf mücadelesinin adil ve amansız eli her büyük yenilgide ve zaferde, her ricatta ve taarruzda bir kez daha dağıtır kartları. Saflar yeniden belirlenir, kanaatler zamanın mihengine vurulur.
Halklar ile devrimciler birbirini karşılıklı sevmeye başlamışsa, halk devrimi çok uzakta olamaz.

Süleyman Şah Türbesi dalgalanan bayrakların gölgesinde
Kürdistan / Silahlı Mücadele / Türkiye Devrimci Hareketi

Eşme ruhuna selam, devrimci ruha el Fatiha

“Kürdistan Kürt halkınındır” diyen devrimcilerin varlığı ve eleştirisi, bütün ufku “Hevsel Bahçeleri’ne binayı TOKİ dikmesin, biz dikelim” cümlesinden öteye geçmeyen Kürt müteahhit kafasının planlarını engelleyen en büyük faktördür. Dahası bir vesile dağdan indirilecek ama korktuğu başına gelecek Kürt gerillasının da en büyük dostu, bugün bunları söyleyebilen, kendi bedeni üzerinde kendi kafasını taşıyan istisnasız tüm sosyalistlerdir.

IŞİD Ders Notları
Memleket

IŞİD Ders Notları

Madem ders çıkarmaya bu kadar meraklıyız, bu da IŞİD ders notları. Ortadoğu ve silah, faşizm ve sivil faşizm, Gezi ruhu ve Kobanê, halklar ve devrimciler… Devrimciler: Alişan olup emperyalizmin suratına patlayan da onlar, Arîn olup yoldaş sözcüğünü güzellikten çıldırtan da onlar, Nejat olup Türk bir “Kızılbaş Ermeni” olarak Kürdistan toprağına ağır bir çınar gibi düşen de onlar…

Yandex.Metrica